Sida 1 av 1

Tradera, någon händig snälla hjälp!

Postat: 31 okt 2021, 21:06
av TolvNollNio
Vete sme'n vad jag lyckats komma åt för någon inställning men det kommer hela j...a tiden popup-fönster med påminnelser om om 3 minuter kvar till den auktionen går ut 15 minuter kvar till den auktionen går ut osv
Nåt djävulskt irriterande, milt sagt. hate-wall.gif
Är det något tradera infört eller klanten jag som råkat komma åt en inställning som möjligen går att få stopp på?

Förvisso behöver jag få kortat ner hårsvallet, men hade föredragit att inte slita av det i förtvivlan cocos_acc.gif

Hoppas någon har en ledtråd till att få stopp på det.

Re: Tradera, någon händig snälla hjälp!

Postat: 31 okt 2021, 21:20
av F71556
Det kommer på de annonser man har bevakning på så att man inte ska missa budstriden.

Re: Tradera, någon händig snälla hjälp!

Postat: 03 nov 2021, 17:37
av Johan Lat
Är det Tradera appen du pratar om antar jag, jag tog bort skiten för jag tyckte det var så irriterande, jag lägger massa grejer i minneslistan men vill inte ha påminnelser ändå. Men det är ju bara att gå in i aviseringar i telefonen och bocka ur pop up från Tradera

Re: Tradera, någon händig snälla hjälp!

Postat: 03 nov 2021, 22:19
av TolvNollNio
Aussiebob hade svarat något väldigt bra och enkelt, men tycks vara borta nu.

Använder inte appen, gillade som du Johan inte den.
Som du skriver så räcker att ha sparat i minneslistan.
Behöver inte dessa fruktansvärt irriterande popup notiser, otroligt frustrerande ha det dyka upp när man försöker hålla koll i slutet av andra auktioner.

Lyckades för länge sen stänga av deras enerverande mailande om att nu är den och den auktionen snart slut. Det och mail om att någon bjudit över fyllde inboxen så man knappt hittade det man skulle betala och hämta.
Nåväl, nytt försök få stopp på skiten!