Ja jäklar, det är tillräckligt spännande att ha en sån här gaffel i bra skick på länkar och med gummin från Rubber Mek när det går fort.
Japp insuget kommer från Göran, Tvåtaktsmeken och är gjort i alu med CNC. Mycket bra kvalité och han lanserade just ett liknande 3D printat i rostfritt. Låter som en spännande teknik och kanske var jag för tidig på bollen när jag köpte det i alu, men vad är väl en bal på slottet.
Jag har försiktiga förhoppningar om att gashandtaget jag har ska funka med en VM20. Det hänger ju först på slaget på handtaget, men sen längden på vajern vs höljet. Hunden Daisy och jag var i garaget nyss och startade moppen på andra kicken, lät den bli varm, sen körde Bing 17 tom på soppa. Så nu är manegen krattad för en Mikuni i helgen.

Apollo 8037, klenstummis. MCB 1159 fetbrux som kan bli nåt roligt.